Prognoza na rok 2019 dla świata i Polski

Nowy Rok numerologiczny 2019, trzeci, rozpoczyna się 9 września 2018 wibracją daty „11”. W skrócie możemy nazwać ten rok emocjonalną manipulacją w optymistycznym wydaniu.

Trójka, jako rok uniwersalny, kojarzy się nam z radością, szczęściem i optymizmem – w spojrzeniu dodatnim, ujemnie zaś – z brakiem kompetencji, powierzchownością i składaniem obietnic bez pokrycia. Taki też będzie ten rok.

Wszyscy wszystkim będą obiecywać deklaracje niemożliwe do spełnienia, w sposób bardzo optymistyczny.

Niestety, będą to tylko obietnice, bez odpowiednich fundamentów. Nie zapominajmy, że za chwilę wybory do samorządów. Partie będą się prześcigały w różnorakich deklaracjach celem zdobycia wyborców. Słuchając tych wypowiedzi pamiętajmy o przysłowiu: „z pustego i Salomon nie naleje”.

W tym roku odbywać się będzie dużo spotkań na różnych szczeblach. To czas, kiedy do głosu dojdzie blichtr i przesada. Jednak skończy się tylko na wzajemnych deklaracjach. Tego rodzaju deklaracje zaobserwujemy na świecie, u przywódców różnych narodów, prym będzie wiodła Ameryka. Tam niejednokrotnie kłamstwa wypłyną na szeroką wodę.

Dziedziną rozwojową będzie w tym roku szeroko pojęta sztuka. Również wszelkie nowe techniki komunikacji i marketingu będą święciły swój rozwój. Niestety, w innych dziedzinach, takich jak szkolnictwo czy służba zdrowia, mimo „dobrych intencji” nie pojawią się żadne znaczące zmiany. W wojsku trudno będzie osiągnąć konkret, ponieważ założenia będą zbyt optymistyczne. Generalnie wszyscy oczekiwać będą „cudu”, lecz nie będzie to „cud nad Wisłą”.

JEDYNKI czeka rok pełen wytężonej pracy, zobowiązań, ale też emocjonalnych chwil sprzeciwu wobec wolno toczącego się czasu. Budowanie przyszłości będzie ich głównym zadaniem. Rok uniwersalny trzeci pomoże w codziennych trudach, naznaczając optymizmem i przypominając, że w trudach wytrzymać trzeba będzie tylko rok.

Jedynki mogą zainwestować w przyszły zysk kupując dom czy mieszkanie. Powinny też przygotować się na mniejsze wynagrodzenie niż wkład pracy własnej. Ważne by zrobiły dobry plan rozwoju – trzymając się go, nie odczują zbytniego przytłoczenia.

Jedynki nie powinny podejmować pospiesznie decyzji, mimo, że taką potrzebę będzie wywoływał rok uniwersalny trzeci. Muszą wszystko dokładnie sprawdzić, przeanalizować i zachować umiar w wydatkach. Wyjazdy wypoczynkowe trzeba przełożyć na przyszły czas. Jeśli jednak zaplanują odpoczynek – powinien być on przeplatany pracą.

Wprawdzie u jedynek nie przewiduje się poważnych kłopotów ze zdrowiem, lecz przemęczenie pracą może zaowocować przeciążeniem kręgosłupa i stawów.

W związkach spokojna codzienność bez fajerwerków.

 

DWÓJKI / JEDENASTKI czeka nerwowy rok, pełen zwrotów akcji. Różne okazje będą pojawiać się bardzo często. Powinny pamiętać, że jeśli nie zadziałają w sposób spontaniczny stracą szansę na zmiany, jakich oczekiwały w zeszłym roku. Nadmiar okazji może przyprawić Dwójki o nerwowość. W tym roku mogą nastąpić zmiany w życiu zawodowym, rodzinnym i uczuciowym. Osoby, które miały do tej pory uporządkowane życie zobaczą swój świat „naruszony” z powodu nieoczekiwanych zdarzeń. Zbyt długie wyczekiwanie z podjęciem działania może spowodować stracone szanse.

Trzeba działać odważnie, wytrzymać szybkie tempo, w tym pomoże optymizm roku uniwersalnego. Dwójki / Jedenastki nie mogą zamykać się ani zatrzymywać – warto iść z prądem, szczególnie, że zmiany będą na porządku dziennym.

Może nastąpić zmiana mieszkania, pracy, przeprowadzka do innego miasta lub kraju.

Rok ten szczególnie sprzyjać będzie komunikowaniu i wyrażaniu siebie. Korzystne będą wszelkie wyjazdy.

Dwójki nie powinny przywiązywać się do niczego. Obecny rok wyzwoli duże emocje i częste zwroty akcji. Zdrowotnie należy uważać na kontuzje i stan nerwowy, może on przysporzyć kłopotów.

W partnerstwie powinny być taktowne i mądre, a przede wszystkim nie wymuszać presji na partnerze.

 

TRÓJKI będą porządkowały swój dom, życie, przestrzeń. Poprzedni rok chaosu spowodował dużo zaniedbań domowych, ale za to przyniósł atrakcyjne życie. Ten rok przywoła konieczność zaprowadzenia harmonii we własnym otoczeniu. Warto pomalować ściany, kupić albo przeprowadzić renowację mebli – ważne, by dom przypominał ciekawą, ładną kolorystycznie przestrzeń, do której można zaprosić przyjaciół czy znajomych. Życie towarzyskie przeniesie się właśnie tam.

Rok ten nie pozwoli Trójkom uniknąć pracy – może się zdarzyć, że będzie ona nierównomiernie rozłożona – dlatego będzie trzeba postarać o równowagę.

Rok będzie bardzo korzystny dla rodziny, miłości i wszelkich partnerskich układów – wszędzie tam, gdzie było spokojnie i harmonijnie. Jednak jeśli okaże się, że relacje nie układały się korzystnie czas się rozstać, by osiągnąć własną równowagę. W innym przypadku można odzyskać utracone uczucie, ponieważ Trójki emanować teraz będą niezwykłym ciepłem i czarem.

To też świetny rok na inwestowanie w nieruchomości. Jednakowoż sprawdzenie dokumentów (a nie zawierzanie słowu) jest konieczne. Generalnie rzecz biorąc – sprawy prawne (zwłaszcza te ciągnące się długo) mogą znaleźć pozytywne rozwiązanie.

W kwestii zdrowia – należy uważać na jelita i nie przejadać się zbytnio.

Partnerstwo – Trójki marzące o wielkiej miłości powinny się rozglądać – może się ona pojawić na horyzoncie, ale czy będzie trwała?

 

CZWÓRKI / DWUDZIESTKI DWÓJKI wchodzą w rok siódmy – czas by zaprezentować światu swoje umiejętność – łatwo będzie osiągnąć sławę i popularność.

Precyzyjna, pracowita czwórka, która zna wartość swoich talentów będzie je pokazywała szerszej publiczności.

W tym roku będzie można potwierdzić prestiż towarzyski i zawodowy. Niewykluczone uznanie i honory za wkład w poprzednich latach.

Jednak to uznanie nie zawsze będzie szło w parze z finansowymi gratyfikacjami, jednak trójka z roku uniwersalnego do zaszczytów doda szczęście.

To nie rok, by wdawać się w ryzykowne przedsięwzięcia handlowe – „czwórkowy” rozsądek może temu zapobiec. Jednak promowanie i kontynuacja rozpoczętych wcześniej działań jest jak najbardziej odpowiednia. Będzie to rok doskonalenia na wszystkich poziomach, jak również zmiany mieszkania czy pracy.

Jednak w życiu Czwórek pojawi się też inna istotna tendencja tego roku – dojrzałość duchowa. Refleksje nad dokonaniami spowodują potrzebę pogłębienia wglądu we własne wnętrze.

Czwórki zaczną poszukiwać odpowiedzi na nurtujące je wewnętrzne pytania. Może się zdarzyć, że dokonają przewartościowania zasad dotychczasowego postępowania. Nie powinny jednak zbytnio się izolować, bo mogą poczuć się samotne, a wokół nich przecież są ludzie.

Zdrowotnie należy zwrócić uwagę na stawy i kościec, zrobić dietę odkwaszającą.

Partnerstwo – przyszedł dobry czas na ślub lub przywołanie bratniej duszy.

Czwórki powinny koniecznie sprawdzić swoje zobowiązania finansowe przed zbliżającym się rokiem ósmym.

 

PIĄTKI czeka czas rozliczeń. Wszak weszły w rok ósmy, zwany rokiem karmy. Ten rok dla wielu będzie doskonały zarówno pod względem zawodowym, jak i towarzyskim. Energia jaką emanują zarażać będzie innych do działania. Mogą inwestować, sprzedawać, nie zapominając jednak o ostrożności, by się nie przeinwestować (z powodu nadmiernego optymizmu płynącego z uniwersalnego roku trzeciego). Wykorzystując swoje zasoby powinny powiększać stan posiadania. Działając biznesowo ważne jest, żeby tylko w małym procencie posiłkowały się kredytowaniem – nie powinno ono stanowić 100% zaangażowania firmowego. Rok ten może się okazać niekoniecznie pozytywnym w przypadku kiedy Piątki nie dopilnowały swoich zobowiązań finansowych, wówczas nawet może to oprzeć się o sąd czy komornika.

Ogólnie jednak będzie to rok szczęśliwy pod względem finansowym, wynikających zarówno z rozliczeń własnych jak i z innych źródeł, jak loteria czy spadek. To pozwoli na usamodzielnienie się. Piątki mogą założyć firmę (na początku roku – by można było wprowadzić ją na rynek jeszcze przed końcem cyklu).

Rok ten to postęp, pieniądze i władza. Pomoże to rozwiązać każdy problem.

Zdrowotnie bardzo dobrze, jednak trochę odpoczynku trzeba wziąć pod uwagę.

W partnerstwie również dobrze, jednak jeśli planują ślub, to z intercyzą. Piątki w tym roku z dużą siłą przyciągać będą różnorakich partnerów.

 

SZÓSTKI / TRZYDZIESTKI TRÓJKI kończą w tym roku swój dziewięcioletni cykl. To czas kiedy trzeba przygotować się „duchowo”, ponieważ związkowe szóstki mogą źle znosić różnego rodzaju odchodzące sytuacje czy ludzi. Jeśli pomyślą, że czas „posprzątać” gruntownie w swoim życiu, obejściu, wszelkich obciążających związkach – będą wolne na przyszły czas.

Ten rok, to zerwanie więzów łączących z przeszłością, to bilans minionych lat. Mogą zdarzyć się bolesne rozstania, jednak żal długo nie pozostanie. Nieraz okaże się, że związek był zbyt obciążający pod każdym względem. Dlatego Szóstki nie powinny chwytać się niczego, ani nikogo, jak również nie inicjować nowych prac, przeprowadzki do nowego domu, miasta czy państwa. Nie powinny budować przyszłości, bo to zamki na lodzie – zamiast tego trzeba planować, to jest odpowiedni na to czas.

Niezadowolenie z pracy, czy z życia może pojawiać się zbyt często, ale nie powinno ono przynosić natychmiastowych działań – na zmianę Szóstki powinny poczekać do następnego roku.

Zdrowie – trzeba o nie dbać, ale bez operacji – nie czas na nie. Należy uważać na jelita, ruszać się, być aktywnym.

Związki – teraz nie czas na nowe, tylko na przemyślenia: „co”, „z kim” i „co dalej”.

 

Prawdziwymi beneficjentami tego roku będą SIÓDEMKI, jako, że wchodząc w swój rok pierwszy rozpoczynają kolejny dziewięcioletni cykl. Wszystko im wolno: kupować, zmieniać, zakładać – trzeba korzystać z okazji i realizować plan, który przygotowały w zeszłym roku. Już koniec ograniczeń.

Wibracja „jeden” zachęca do tego, żeby nabrać nadziei i zapomnieć o nieprzyjemnych wydarzeniach z przeszłości, równocześnie daje ona dużo optymizmu, wynikającego z uniwersalnego roku trzeciego. Bardzo ważne jest, żeby Siódemki nie pozwoliły, aby straty, zmartwienia czy przeszkody obecne w zeszły roku wciąż je trapiły. Powinny wymazać stare i zacząć nowe – co zapowiada się dość pomyślnie i pozwoli położyć kamienie węgielne pod następny cykl, który dzięki tym działaniom może zakończyć się sukcesem.

Na pewno ten rok będzie oznaczać rozpoczęcie czegoś nowego. Nastąpią zmiany małe lub znaczące, np. zmiana mieszkania, wyjazd do innego miasta lub kraju, zmiana pracy lub jej warunków, te zmiany mogą rozpocząć się od biznesu, sztuki lub jakiejkolwiek twórczości.

Będzie to rok odpowiedni i pomyślny do podjęcia ważnych decyzji.

Dynamikę, energie i optymizm warto wykorzystać do otwarcia nowych dróg, które już czekają.

Partnerstwo – zmiana stanu cywilnego, ślub czy przyjęcie na świat dziecka lub wnuka.

Zdrowie będzie dopisywało, wszelka rehabilitacja będzie szybka.

 

ÓSEMKI  / CZTERDZIESTKI CZWÓRKI wchodzą w czas rekonwalescencji. Poprzedni rok było mocno wyczerpujący, zabrał im dużo zdrowia i emocji. Teraz jest czas aby je podreperować. Emocje najlepiej ukoić sztuką – teatr, filharmonia, wszelkie koncerty, kino i książki – najlepiej te z pogranicza akcji.

Nie oznacza to wcale, że teraz ósemki powinny usiąść na laurach. Należy kontynuować działania rozpoczęte w zeszłym roku, lecz z dozą weryfikacji – co pozostawić, a co scedować na innych – to wszakże rok współpracy i partnerstwa. Ósemki powinny przygotować się na wolniejsze tempo działań, ponieważ dynamika odeszła na rok. Może im się wydawać, że wszystko zwolniło, zwłaszcza w życiu zawodowym. Jeśli nie będą przynaglać – w perspektywie okaże się, że było to korzystne.

Ten rok to czas refleksji, które nie były możliwe w poprzednim roku. To dobry moment na zmianę pracy czy mieszkania. Jeśli ósemki opóźniły jakieś badania czy operacje – teraz będzie ku temu możliwość, podobnie możliwe jest rozwiązywanie problemów prawnych.

Dzięki taktowi, ale i szczęściu można osiągnąć ugodę lub dobre umowy. Sprawy finansowe należy prowadzić ostrożnie, to nie czas na różnorakie spekulacje.

Rok ten będzie też dobry dla spółek, Ósemki mogą teraz prosić o wsparcie ważnych osób.

Partnerstwo – dobry czas dla bliskości, miłości i partnerstwa, czas odbudowania więzi emocjonalnych,.

Zdrowie – konieczna :”reperacja” po zeszłorocznych „ekscesach”.

 

DZIEWIĄTKI – skończyły się „wichry” emocjonalności, rozpoczął się rok szczęścia i romansów. To czas rozwoju i postępów zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej. W roku tym skumulowało się dużo trójek – z roku własnego i uniwersalnego, zatem Dziewiątki powinny oczekiwać wielu szczęśliwych sytuacji i rozwiązań.

Jeśli w tym momencie nie mają pracy, partnera czy trapią je różnorakie zaległości finansowe – ten rok pomoże wszystko naprawić. W tym roku Dziewiątki emanują wyjątkowo atrakcyjną energią, która przyciąga fortunne zdarzenia i odpowiednich ludzi.

Będzie to okazja do utrwalenia dotychczasowych znajomości lub zadzierzgnięcia nowych. Dziewiątki powinny uwolnić swój umysł i nie martwić się przeszłością, ponieważ teraz los będzie im wyjątkowo sprzyjać.

Jeśli myślały od dłuższego czasu o przeprowadzce – teraz jest na to odpowiedni moment. Może się też powiększyć rodzina: o dziecko, czy współmałżonka. To też wspaniały czas na rozwój działalności artystycznej lub literackiej.

Dziewiątki mają dobre pióro i świetną wyobraźnię – trzeba zabrać się za realizację marzeń. Może jakieś zagraniczne stypendium lub grant?

Rozwój, awans i postęp staną się ich udziałem, jednak nie mogą pozwolić aby nadmiar życia towarzyskiego i folgowania finansowego nie zdominowały tego rozwoju.

Partnerstwo – świetny czas na zakochanie, flirty, romanse i ślub.

Zdrowie – sprzyjające, jednak nie można przeholować z dietą i używkami, ponieważ będzie trzeba zadbać o wątrobę.