1

Jeśli jesteś „jedynką” – masz charakter „pioniera”. Twój umysł jest wspaniały, oryginalny, kreatywny, o wielkim potencjale intelektualnym, pełnym inicjatyw. Posiadasz siłę, impuls i rozmach, który porusza świat. Jesteś wielką indywidualistką, niezależną i samowystarczalną, nie znosisz przymusu ani żadnego wtrącania się w Twoje sprawy, buntujesz się wobec władzy i wszelkiej dominacji. Nie uznajesz autorytetów. Jesteś autentycznym przywódcą, dynamicznym, charyzmatycznym i konstruktywnym. Twoje wspaniałe idee inspirują i otwierają innym drogę. Potrafisz imponować energiczną i pozytywną osobowością. Twoja dewiza to „żyj i pozwól żyć innym”. Jesteś uszczypliwa, lubisz ostro krytykowac, nie jesteś dyplomatyczna, ponieważ trudno Ci uznać własne błędy i wady. Atakowana ranisz sarkastycznymi słowami, odkrywając słabe punkty przeciwnika (jakbyś posiadała szósty zmysł). Jesteś egoistyczna, egocentryczna i dyktatorska. Masz cechy nadmiernego materialisty. Twoje negatywy ujawniają się wtedy, kiedy nie udaje Ci się osiągnąć odpowiedniej do Twoich zdolności pozycji. Jesteś namiętna i porywcza, partnera zdobywasz niezwykłą osobowością. W związku skupiasz uwagę na sobie. Nie znosisz ograniczania swobody. Jesteś zmienna, władcza i zazdrosna, nie wyklucza to jednak możliwości uwikłania się bez reszty w miłość. Twoim kwiatem jest róża, kamieniem – rubin i diament. Szczęśliwy dzień to niedziela. Przyszłaś na świat, by służyć ludziom słabym i niezdecydowanym. Twój dynamizm, ambicja i samowystarczalność powinny być wzorem dla innych, jak zwyciężać w życiu. 2 Jeśli jesteś „dwojką” – masz charakter „pokojowy”.
Wyróżniasz się łagodnością, skromnością i dobrocią. Taktem, dyplomacją i poważaniem dla innych wzbudzasz szacunek i uznanie. Serdeczność, sympatia i wyrozumiałość otwierają przed Tobą wiele drzwi zamkniętych dla innych. Zazwyczaj jesteś miła, spokojna i tolerancyjna, Twoim głównym pragnieniem jest żyć w pokoju i harmonii ze wszystkimi. Przebywanie w atmosferze napięcia, wśród ludzi agresywnych calkowicie Cię rozstraja, dlatego potrafisz łagodzic nieporozumienia dzielące ludzi. Dostosowujesz się do każdej sytuacji i każdej osoby, gdyż tylko Twoja wibracja pozostaje w harmonii z każdą inną. Jesteś osobą ostrożną, przezorną, prawą i dyskretną, przy tym wyjatkowo nieśmiałą i introwertyczną. Często zatruwasz sobie życie kompleksem niższości. Jesteś poważna, pracowita, odpowiedzialna, przesadnie skrupulatna, drobiazgowa i nadwrażliwa. Dla samej siebie jesteś najgorszym sędzią. Posiadasz dobrze rozwiniętą percepcję, potrafisz odróżnić dobro od zła. Jesteś osobą kulturalną, interesujesz się życiem artystycznym i intelektualnym. Cenisz rzeczy szlachetne i wytworne, jednak sama czasem jesteś niedbała w ubiorze.
Pamiętaj, że własne kompleksy i niedowartościowanie mogą prowadzić do nadmiernego wykorzystywania. Jesteś przewrażliwiona, przeczulona i małostkowa.
Twój kwiat to fiołek, kamień – agat, opal i szafir, szczęśliwy dzień – poniedziałek. Przyszłaś na świat, by ułatwiać życie innym i być schronieniem w trudnych chwilach. 3 Jeśli jesteś „trójką” – masz charakter „artysty”.
Jesteś pod wpływem najbardziej promiennej, spontanicznej i stymulującej wibracji. Kochasz życie i wszędzie wnosisz radość. Z wiarą w zwycięstwo stawiasz czoło każdej sytuacji. Obcy jest Ci pesymizm. Żadna inna wibracja nie daje tyle sympatii, światła i czaru. Jesteś dobra, łagodna i wielkoduszna, energiczna i pełna życia. Doskonale potrafisz innym umilić ich szary dzień. Przebywanie w Twojej obecności daje poczucie spokoju. Jesteś duszą towarzystwa. Rozkwitasz tam, gdzie się coś dzieje. Jesteś osobą genialną, utalentowaną i wszechstronną. Twój umysł jest bystry i lotny, co pozwala Ci z łatwością ogarniać każdy plan czy przedsięwzięcie. Jesteś niezwykle twórcza i ekspresyjna, sympatyczna i urocza. Posiadasz niezwykłą łatwość wysławiania się i komunikowania. Bez trudu nawiązujesz kontakty ze wszystkimi. Dajesz się lubić i zachowujesz młodość w sercu do późnego wieku. Nie potrafisz być sama. Zawsze reagujesz na cudze nieszczęście, jesteś altruistą. 
Negatywna część Twojej osobowości to lekkomyślność, próżność, ostentacja i zarozumialstwo. Możesz składać obietnice bez pokrycia. Jesteś urodzonym manipulantem. Uważasz, ze wszystko Ci wolno. Twój kwiat to stokrotka, kamień – turkus, szczęśliwy dzień – czwartek.
Przyszłaś na świat po to by wnosić radość do życia innych ludzi, oraz aby zarazić innych swoim optymizmem i pozytywnym myśleniem, tak niezbędnymi, gdy pojawiają się problemy, kiedy potrzebna jest wiara i nadzieja. 4 Jeżeli jesteś „czwórką”, to masz charakter „św. Tomasza”. Jesteś osobą stałą, wytrwałą i odpowiedzialną. Zasługujesz na wielkie zaufanie, spełniasz swe obowiązki i nie boisz się pracy. Z reguły od urodzenia masz pracowite i ciężkie życie. Osiągasz wszystko z wielkim trudem, ale dzięki temu wysiłkowi jesteś skromna i przezorna, przez co potrafisz umiejętnie zabezpieczyć własne życie. Jesteś rozsądna, skromna, konserwatywna i umiarkowana, nieufna wobec wszystkiego, co nieznane, niepewne lub ryzykowne. Tak, jak św. Tomasz musisz zobaczyć i sama sprawdzić, a ryzyykujesz tylko wtedy, kiedy masz gwarancję powodzenia. Jesteś logiczna, myślisz analitycznie i racjonalnie, te cechy pozwalają Ci trafnie podejmować decyzje. Ponieważ jesteś niezwykle uparta, nigdy nie zmieniasz decyzji ani obranego celu. Jesteś osobą powolną i systematyczną, nie reagujesz zbyt szybko lecz jeśli masz czas na ogarnięcie wszystkich szczegółów sprawy, Twoja pamięć zachowuje je i przyswaja na zawsze. Jesteś poważna, praktyczna i pracowita, działasz skutecznie, lubisz porządek i dyscyplinę. Jesteś konserwatystą. Stąpasz twardo po ziemi, z trudem dajesz się ponosić fantazjom lub zachciankom. Jesteś pogodna, spokojna, umiarkowana, stateczna i niepozorna.
Twoja niezwykła siłą woli może się przeobrazić w upór i nieprzejednanie. Konserwatywne myśli oraz twardość charakteru może prowadzić do zawężenia horyzontów i przesadnej surowości. Koncentrujesz się wokół spraw materialnych. 
Twoim kwiatem jest słonecznik, kamieniem – granat, szafir, szczęśliwy dzień – wtorek. Przyszłaś na świat aby obdarzać swe otoczenie bezpieczeństwem i ochroną.
Twoja praca polega na walce o ulepszenie i rozwój własnego środowiska i na obronie praw ludzi bezbronnych. 5 Jeżeli jesteś „piątką” – posiadasz zmienny charakter.
Jesteś najbardziej niespokojną, żywiołową, wszechstronną i zmienną wibracją.
Możesz wykonywać każdy zawód, byle nie ograniczał on Twojej wolności osobistej.
Najważniejsze w Twoim życiu jest być wolnym i nie tłumaczyć się nikomu ze swojego postępowania. Jeżeli jesteś stłamszona, bądź ograniczona we własnym domu – opuszczasz go. 
Traktowana niewłaściwie – stajesz się buntownicza, impulsywna, niecierpliwa, a często nawet agresywna. Jesteś bardzo żywotna, polemiczna i kontrowersyjna, nie godzisz się z obyczajami i ustalonymi porządkami – z założenia jesteś przeciw wszystkiemu. 
Jesteś niezwykle inteligentna, masz ogromne zdolności twórcze, genialne pomysły, a umysł przenikliwy, lotny i dynamiczny. Zawsze jesteś gotowa do eksperymentowania i przyjmowania wszystkiego, co nieznane, niesamowite i nowoczesne. Jesteś entuzjastyczna i postępowa. Żyjesz dniem dzisiejszym, nie tkwisz w przeszłości. Jesteś człowiekiem Nowej Ery. Masz dobrze rozwinięty zmysł intuicji i łatwość percepcji, twórczy niepokój wewnętrzny i zawsze napięte nerwy, dlatego Twoje reakcje na bodziec są zawsze błyskawiczne. Humor zmieniasz błyskawicznie, w zależności od pogody lub towarzystwa.
Jesteś odważna i zuchwała. Ogromny brak cierpliwości rozprasza Cię i nie pozwala doprowadzić do końca podejmowanych zadań. Niekontrolowane rozdrażnienie i napastliwość stwarza problemy towarzyskie. Możesz zmarnować swoje talenty. 
Twój kwiat to mak, kamień – akwamaryna i jaspis, dzień – środa.
Przyszłaś na świat, aby zmagać się z własnym temperamentem i uczyć się żyć w zgodzie z samą sobą, również by udzielać innym swej witalności i entuzjazmu, poszerzając tym samym ich horyzonty. 6 Jeżeli jesteś „szóstką” – masz charakter „miłosierny”.
Jesteś łagodna, wrażliwa i dobrotliwa. Wymagając miłości i opieki jednocześnie obdarzasz hojnie uczuciami, zrozumieniem i opiekuńczością, zwłaszcza najbliższe Ci osoby.
Bywasz często obarczona rodzinnymi obowiązkami, co stwarza brak możliwości robienia tego, czego byś pragnęła.
Jesteś spokojna, wyważona, rozsądna i subtelna. Lubiana i podziwiana rozsiewasz spokój i wytwarzasz dobrą atmosferę, służysz również radą tym, którzy tego potrzebują. Jesteś romantyczną idealistką zupełnie nieprzygotowaną do zmagań życia codziennego, jednak dzięki logice i praktycyzmowi przejawiasz dużo zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji. Respektujesz ustalone prawa i zwyczaje, nie lubisz się w żaden sposób wyróżniać ani zwracać na siebie uwagi. Prawie zawsze jesteś osobą szlachetną, honorową, etyczną, wielkoduszną i dobrą. Wiedz jednak, że w tej wibracji występują dwa odmienne typy charakterologiczne. W większości szóstki są prawe, uczciwe i szlachetne, jednak czasem mogą być zazdrosne i intryganckie. Bywają szóstki pracujące bez wytchnienia, jak również leniwe i zadufane. 
Jako szóstka jesteś autentycznym sybarytą, zadowolonym z siebie, lubiącym dobrze zjeść i żyć komfortowo. Jesteś też wyjątkowo utalentowaną osobą, jednak lenistwo często powoduje marnotrawienie posiadanych talentów. Nie lubisz zmagać się z problemami – idziesz po linii najmniejszego oporu. Jesteś urodzonym hipochondrykiem. 
Twój kwiat, to magnolia, kamień – szmaragd, agat, opal, dzień – piątek. 
Przyszłaś na świat, by hołubić wartości moralne i rodzinne, aby przeobrażać ognisko domowe w oazę spokoju i miłości, która nas wzmacnia i udoskonala. 7 Jeżeli jesteś „siódemką” – masz charakter „badacza”.
Jesteś hermetyczna, enigmatyczna i dziwna. Posiadasz wnikliwość myślenia, wielką intuicję i uduchowienie. Żadna inna wibracja nie tworzy osób o tak głębokim wnętrzu i godności osobistej. Z tajemnicy, która Cię otacza emanuje duch obserwacyjnego dociekania wiedzy, duch żywy i niespokojny, który posiadł wiedzę, że Objawienie pochodzi z doświadczenia, nauki i zagłębiania się we własnym wnętrzu. 
Jesteś magnetyczna, spostrzegawcza, przenikliwa, nieomal jasnowidząca – nic nie umknie Twojemu bystremu i błyskotliwemu umysłowi.
Z reguły jesteś pilna w nauce, myślisz analitycznie, jesteś ciekawa wszystkiego, posiadasz wielki dar obserwacji. Obdarzona jesteś niezwykłą umysłowością, indywidualizmem i poczuciem niezależności. Nie zawsze zgadzasz się z cudzą opinią, przyjmujesz tylko te fakty, które poddasz własnej obróbce myślowej, co czyni Cię tak zwanym „św. Tomaszem”.
Jesteś mało komunikatywna, ostrożna i powściągliwa, hamujesz się przed okazaniem emocji. Często doświadczasz samotności z wyboru, potrzebnej aby móc medytować, spotkać się ze sobą i umocnić ducha. Jesteś godna, powściągliwa, zdystansowana i elegancka, nie potrafisz uzewnętrzniać swoich uczuć ani ujawniać problemów, czy obcować z ludźmi nieobytymi i prostymi. Twoja natura nie uznaje przeciętności, co stwarza problem w obcowaniu z innymi. Często jesteś odbierana jako osoba zimna, zarozumiała, dumna, podczas gdy Ty starasz się tylko chronić swoją intymność. Masz skłonność do nawracających depresji oraz wszelkich nałogów, jak również obsesję na tle higieny.
Twój kwiat to orchidea, kamień – ametyst, dzień – niedziela, poniedziałek.
Przyszłaś na świat aby dążyć do zgłębienia tajemnic umysłu i duszy, a następnie przekazywać własną mądrość uświadamiając ludzkim istotom ich związek z Kosmosem. 8 Jeśli jesteś „ósemką” – masz charakter władcy.
Jesteś wyjątkowo silną osobowością. Uporem, ambicją i siłą woli przewyższasz innych. Jesteś energiczna, bojowa, zawsze walczysz o sukces i materialne zdobycze. W walce tej nie dopuszczasz aby cokolwiek lub ktokolwiek stanął Ci na drodze. Prawie zawsze wznosisz się ponad stan, w którym zaczęłaś swoją drogę, dlatego też tak bardzo jesteś przywiązana do honorów, władzy i sukcesu. Twoje marzenia nigdy nie są małe. Masz szczególnie dobrą rękę do spraw finansowych. Intuicyjnie wiesz kiedy, ile i gdzie zainwestować. Przeważnie nie jesteś zadowolona z tego, co posiadasz i bez wytchnienia pracujesz aby zrealizować swoje plany. Kiedy to uczynisz szybko myślisz o następnym wyzwaniu. Bardzo często odczuwasz niepokój i niezadowolenie.
Jesteś osobą praktyczną, konstruktywną i realistyczną. Zawsze widzisz świat takim, jaki jest, nigdy nie kłamiesz, chyba że robisz to w stosunku do innych. Nigdy nie postępujesz w sposób lekkomyślny, wszystko masz przemyślane. Nie zdarza się byś wątpiła w sukces, ponieważ znasz swoje możliwości intensywnej pracy. Jako pracownik jesteś nadzwyczaj wydajna i zdyscyplinowana. Twoja odwaga i koncentracja, wspierane przez innych, wyzwalają nieprawdopodobne pokłady energetyczne. 
Nierzadko jesteś twarda, nieugięta i radykalna, trudno Ci iść na kompromis. W obliczu zagrożenia zachowujesz zimną krew, Twoje opanowanie jest niewiarygodne. Jesteś z gruntu spokojna, jednak sprowokowana możesz zachować się wyjątkowo agresywnie. Możesz nawet być niebezpieczna.
Twój kwiat to tulipan i goździk, kamień – topaz, rubin, szafir, dzień tygodnia – wtorek. Przyszłaś na świat aby panować nad śwatem materialnym, przewodzić sprawiedliwie i szlachetnie ludziom słabym, ucząc ich jak wykorzystywać własny potencjał i możliwości. 9 Jeśli jesteś „dziewiątką” – masz charakter altruisty. 
Cechuje Cię pełnia duchowa i nader rozwinięta intuicja. Jesteś uczuciowa, wrażliwa i przewidująca. Z Twoim bezgranicznie szerokim umysłem łączą się niezwykłe predyspozycje psychiczne i dar przewidywania, wydajesz się być zawsze w kontakcie i bezpośredniej więzi z Kosmosem i duszą ludzką. Jesteś ofiarna, altruistyczna, hojna i szlachetna, skłonna dawać z siebie wszystko. Poświęcanie się swoim bliskim powinno być dla Ciebie priorytetem. Nigdy nie pozostajesz obojętna na ludzkie cierpienie i krzywdę. Masz przydomek „adwokata straconych spraw”. Dopingujesz, pocieszasz i przydajesz wartości innym, a przede wszystkim starasz dzielić się swoją miłością i mądrością z każdym napotkanym bliźnim. 
Czujesz się spełniona i szczęśliwa tylko wtedy, kiedy służysz innym i uczestniczysz w przeobrażaniu świata. Czujesz, że tak postępując wzbogacasz się wewnętrznie i rozwijasz duchowo. Jesteś silna, władcza, czasem wybuchowa, aktywna, inteligentna, pojętna, masz dużą wyobraźnię. Masz też zawsze sposób na rozwiązanie problemu.
Twój umysł jest dociekliwy, żądny wiedzy i ciekaw nowego. Wszystkiemu co robisz towarzyszy entuzjazm, zaciętość i zapał. Jednak często się zdarza, że zaczynasz naukę i jej nie kończysz. Jesteś najbardziej niezależną i indywidualną osobowością. Nie uznajesz poddaństwa ani żadnych ograniczeń. Masz upodobania do podróży, potrzebujesz kontaktu z przyrodą. Twoje życie często jest trudne i bolesne. Jesteś niecierpliwa, impulsywna, wybuchowa, arogancka, nie znosisz sprzeciwu. Twój kwiat to bratek, kamień – topaz, dzień – wtorek.
Przyszłaś na świat aby pomagać osobom ciężko doświadczonym przez los, ale przede wszystkim po to, by uwypuklić te cechy moralne i duchowe, które wywyższają nas i przemieniają w istoty napełnione światłem.