Numerologia – wiedza związana z liczbami i ich symboliką od dawna interesowała ludzkość na całym świecie. Efektem tych zainteresowań stało się wykształcenie różnych rodzajów numerologii (chińska, wedyjska, kabalistyczna i pitagorejska).

Każdy z nich stworzył rozbudowany system charakteryzujący ludzi i otaczające ich środowisko. Jednak dopiero numerologia pitagorejska z metodą zmiany Gladys Lobos dała konkretne rozwiązania dzięki którym możliwe stało się zlikwidowanie przyczyn problemów.

Człowiek jako jednostka społeczna do harmonijnego funkcjonowania potrzebuje nie tylko własnego rozwoju ale też i pozytywnie ukształtowanego środowiska. Wykorzystując prawidła numerologii może on wpłynąć na środowisko świadomym działaniem (pracując, czy ucząc się). Stosowanie numerologii daje dobre rezultaty w takich aktywnościach życia zawodowego, jak: zakładanie firm, podpisywanie umów, składanie dokumentów itd.

Innym polem na którym doskonale sprawdza się numerologia jest praca terapeutyczna. Symbolika numerologii ułatwia zarówno zdiagnozowanie problemu, jak i późniejszą pracę z nim. Chociaż nie każdy człowiek dojrzewa do radykalnych zmian w postaci korekty portretu numerologicznego, jednak samo uświadomienie potrzeby rozwoju sprawia, że praca z problemem staje się łatwiejsza.

Numerologia znajduje zastosowanie we wszelkich nawiązywanych relacjach. Znajomość cech charakteru partnera ułatwia współżycie oraz daje motywację do pracy nad związkiem. Jednak największe zasługi przynosi zastosowanie numerologii w stronie poznawczej dziecka, ponieważ od odpowiedniego wychowania dziecka (dzięki znajomości cech jego charakteru) zależy późniejsza egzystencja dorosłego człowieka.

Więcej o numerologii